KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SZACHACH

W dniu 6 listopada, odbyła się KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SZACHACH przy ulicy Kamieńskiego 49 w auli Zespołu Szkół Elektrycznych nr. 1. Zawody zorganizował Małopolski Związek Szachowy na zlecenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków-Wschód.

Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły wraz z uczennicami naszej siostrzanej szkoły – Szkoły Źródło.

W rywalizacji klas 1-6, dziewczyny w składzie Magdalena Kędzior i Julia Jaśkowiec zdobyły razem 8,5 pkt i skończyły na 4 miejscu wśród 19 krakowskich szkól które startowały w zawodach. https://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_7363/file1.txt

W klasyfikacji indywidualnej, Magda (na swoim pierwszym oficjalnym turnieju szachowym) z 5 punktami z 7 partii, zdobyła 7 miejsce wśród 34 uczestniczek.

https://www.chessarbiter.com/…/ti_7363/results.html…

W tej samej kategorii wiekowej chłopcy zdobyli 9 pkt (tyle samo co 5 miejsce i pół punktu od trzeciego miejsca) i zajęli 8 miejsce wśród 29 krakowskich szkół. https://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_7361/file1.txt

W klasyfikacji indywidualnej wśród 55 uczestników, Filip Całko z 5 punktami z 7 partii zajął 10 miejsce, a Józef Kamiński z 4 punktami/ 7, 23 lokatę.

Zdobyte razem 17,5 pkt okazały się niewystarczające do zdobycia awansu, gdyż tylko pierwsze dwie drużyny szkolne awansowały do zawodów wojewódzkich, ale… przecież „trening czyni mistrza”! Każda okazja by ćwiczyć grę w szachy jest warta wykorzystania.