REPREZENTACJA SZKÓŁ WIERCHY I ŹRÓDŁO W JUBILEUSZOWYM TURNIEJU SZACHOWYM O PUCHAR DYREKTORA KOSTKI

W ostatni poniedziałek 4 chłopaków z Szkoła Podstawowa Wierchy i 4 dziewczyny z Źródło – Przedszkole i Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik-Kraków zagrali w Jubileuszowym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Kostki.

Wszyscy zagrali razem w jednej grupie, 8 partii w czasie 15 minut. Razem było 70 szachistów w rożnym wieku i na różnych etapach rozwoju, od pierwszaków do licealistów, od początkujących do mistrzów Polski czy nawet Europy w swojej kategorii wiekowej.

Filip z klasy 4, który stał się niedawno naszym szachowym liderem, zajął z 6 pkt z 8 partii wysoką 7 lokatę w tabelce, pokazując wysokie umiejętności i wielką determinacje.

Warto wspominać że nasz były uczeń Tadeusz w poniedziałek reprezentując w zawodach gospodarzy turnieju, zagrał dobry turniej i zajął 10 miejsce.

Janek z klasy 6 zagrał w poniedziałek po dłuższej przerwie i chociaż na co dzień trenuje zawodowo piłkę nożną, z 5 pkt z 8 partii zajął dobre 18 miejsce,

Janek z klasy 3 również zdobył 5 punktów i okazał się jednym z najbardziej obiecujących naszych młodych zawodników.

Udany debiut w naszej ekipie szachowej zanotował w poniedziałek Jan z klasy 6.

Warto wspominać ze dziewczyny Aleksandra J., Magdalena K., Julia J. i najmłodsza z nich Marysia N., która jest dopiero w klasie drugiej również zagrała i była trzecia w śród dziewczyn na turnieju szachowym w Zabierzowie. Świetnie im poszło mimo że raczej dopiero rozpoczynają przygodę zawodową z szachami.

Jak często się mówi, można zwyciężyć albo można się uczyć i sądzę że warto grać dalej i w jednym i w drugim przypadku.

W Krakowie czy w Małopolsce odbywa się bardzo wiele turniejów, warto spróbować zagrać, może komuś się spodoba i może będzie chciał się zaangażować zawodowo albo po prostu grać w wolnych chwilach.

Link z wynikami poniżej: https://www.chessarbiter.com/…/ti_8440/results.html…

Cristian Ruta-Fulger